داستان امروزی یک حکایت کهنه

داستان آگنا حکایت دور و درازی از همراهی داده‌ها و دانش آمار در کشف رموز هستی است که با زبانی شیرین توسط آگنایی‌ها روایت می‌شود. داده‌ها ابزار توصیف زوایای پیدا و پنهان عناصر خلقت هستند؛ اما در به‌کارگیری این ابزار همواره به درک عمیقی از علم آمار احتیاج است. آگنا با نگاهی عمیق بر عناصر زیبای هستی با شما از جهان جدیدی سخن می‌گوید، جهانی منظم و مستحکم مبتنی بر مودت عمیق علوم داده و دانش آمار!

آگنا با زبانی ساده و شیرین؛ به شما می‌آموزد داده‌ها در هر شرایطی ارزشمند هستند و می‌توانند زوایای تاریک و روشنی از عناصر جهان هستی را نشان دهند.

ماموریت ما

با بهره‌مندی از اصول علمی و دانش آمار به تهیه فایل داده‌ها پرداخته‌ایم و با در نظر داشتن کیفیت داده‌ها به عنوان یک ضرورت در دستیابی به تحلیل‌های مطلوب، بر این باوریم که داده‌ها در هر شکل و شرایطی ارزشمند هستند و باید با نگاهی عمیق‌تر و مبتنی بر دانش آمار مورد مطالعه قرار گیرند.

آگنایی‌ها با هدف طراحی پلتفرم نوینی از بانک داده‌ها تحت عنوان “داده بازار“، می‌کوشند نیاز علاقمندان و متخصصان علوم داده را برای کار با داده‌ها فراهم کنند. ما با برخورداری از دانش آماری به شما کمک می‌کنیم تا جدیدترین و کمیاب‌ترین داده‌ها را پیدا کنید.

تاریخچه آگنا

شرکت آمارگستران نیکوپرداز الوند (آگنا) در سال 1395 با شماره ثبت 884 تاسیس گردیده و از سال 1397 در مرکز رشد و فناوری دانشگاه بوعلی سینا تحت عنوان “هسته فناور داده بازار همدان” مشغول به فعالیت است. آگنا با راه‌اندازی واحد “داده بازار” بر پایه اصول علمی به گردآوری و تامین محصولات داده‌ای با کیفیت پرداخته و از جمله شرکت‌های آماری است که پلتفرم نوینی از بانک داده را برای علاقمندان و متخصصان علم داده فراهم می‌کند.

چشمانداز ما

تبدیل شدن به یک بانک داده جهانی با تهیه و تامین محصولات داده‌ای معتبر براساس معیارهای صحیح آماری در همه‌ی حوزه‌های علمی و عرصه‌های کسب و کار اولین و مهم‌ترین چشم‌انداز آگنا است. آگنایی‌ها برای به تصویر کشیدن این چشم‌انداز عظیم با بهره‌مندی از دانش آمار، تمام توان خود را برای پیمودن مسیرهای چالش ‌برانگیز این راه به کار بسته‌اند.

مدیر عامل آگنا

دکتر رحیم محمودوند از سال ۱۳۷۶ به عنوان یک آماری وارد دنیای بازی با داده ها شد. از تولد آگنا حضور داشته و برای قد کشیدن آن از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.

تیم آگنا

دستیابی به چشم‌انداز جهانی آگنا در تامین محصولات داده‌ای سراسر جهان، نیازمند همکاری با افراد متخصصی از حوزه های مختلفی از علوم چون علوم آماری، ریاضی، کامپیوتر و اقتصاد است. هم اکنون تیم آگنا از متخصصین و دانش‌آموختگان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته های آمار و ریاضی تشکیل شده است.

همکاران و مشتریان ما

ما به عنوان نقطه کوچکی از دریای علم آمار از آغاز تولد آگنا تاکنون با شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی همکاری داشته‌ایم:

 • دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی
 • اعضای هیات علمی دانشگاه
 • سایر پژوهشگران
 • دانشگاه بوعلی سینا
 • اداره های دولتی و عمومی (ثبت احوال، تامین اجتماعی، اداره تعاون، سازمان زندان ها، پژوهشکده آمار …)
 • انجمن آمار ایران
 • انجمن محاسبات بیمه و مالی ایران
 • انجمن بین المللی آمارهای صنعتی و بازرگانی
 • بخش یادگیری آماری و علم داده های انجمن آمار آمریکا
 • تیم تحلیل داده های علمی

واژه شناسی آگنا

اگر مشتری آگنا هستید، باید ما را بهتر بشناسید!

آگنا در تلاش است انواع خدمات و محصولات آماری را بر پایه اصول حرفه ای و علمی به علاقه مندان ارائه کند. دریافت محصولات و خدمات از یک متخصص انتظارات بازار را افزایش می‌دهد، از این رو محصولات و خدمات آماری ما با نام‌های مختص آگنا ارائه می شوند تا این تفاوت را بهتر درک کنید:

 • آگناکالا: فایل‌های داده‌ای که مناسب برای پژوهش و توسعه علمی، سازمانی و صنعتی است.
 • آگنامپ: نقشه راه برای پژوهش و توسعه است.
 • آگناپلاس: انواع خدمات آماری مورد نیاز پژوهشگران، صاحبان کسب و کار، مدیران و کارشناسان سازمان‌ها را شامل می‌شود

پیام مدیر عامل

برج داده

” آگاهی از پدیده های گیتی و کشف رموز هستی از زمان پیدایش بشر آغاز شده است.  با زبان علم امروز می گوئیم پایه همه آگاهی ها و اکتشافات، داده بوده است. با این حساب علم داده، علم جدیدی نیست. گذشتگان با ابزارهای سنتی از درون داده ها، اطلاعات و دانش استخراج می کردند و امروزی ها با ابزارهای نوین همان کار را انجام می دهند. هر دو رویکرد مهم هستند و  ما را بهره مند می سازند ولی اعتبار هر دو رویکرد به کیفیت داده ها بستگی دارد. داده ها چونان پی ساختمان آگاهی بشر هستند. پس برای پی ساختمان آگاهی ارزش ویژه ای قائل باشیم. یک معمار تجربی یک ساختمان یک طبقه، دو طبقه و سه طبقه را به راحتی و به خوبی می سازد اما بدون شک توانایی ساخت یک برج بلندمرتبه را ندارد. پس برای ساخت برج هایی با پی داده از معماران داده کمک بگیرید. ”

منشور اخلاقی آگنا

.

کارکنان آگنا خود را ملزم به رعایت تمامی مندرجات منشور اخلاقی آگنا می دانند. برای آگاهی از مفاد این منشور اینجا کلیک کنید.