تعریف مساله

حتما بارها شنیده اید که فهمیدن صورت مساله نیمی از راه حل است. حال می خواهیم پا را فراتر نهاده و بگوییم تعریف مساله به صورت علمی و دقیق، رسیدن به نتیجه را تضمین می کند اما تعریف مساله قوانین و اصول خود را دارد که عدم رعایت آنها گاهی محقق یا صاحب کسب و کار را به ناکجا آباد می برد.
ولی می توانید، پیشگیری کنید و از متخصصان ما در این حوزه کمک بگیرید.

طراحی پرسشنامه

برای انجام یک پژوهش گاهی پرسشنامه آماده وجود دارد و گاهی نیاز به طراحی آن است. انتخاب یا طراحی پرسشنامه هر دو اصولی دارند. می توانید آن را به ما بسپارید.

طراحی نمونه گیری

نمونه به عنوان بخشی از جامعه باید به گونه ای انتخاب شود که معرف جامعه باشد. اگر چنین نباشد تمام تلاش های بعدی و نتایجی که از این نمونه حاصل می شود بدون اعتبار کافی است.

تعیین اندازه نمونه

نمونه گیری مستلزم هزینه است. هزینه هم به لحاظ زمانی و مالی و هم به لحاظ فنی مورد نظر است. اگر نمونه کافی نداشته باشیم نتایج از اعتبار کافی برخوردار نیست

طراحی آزمایش

طراحی آزمایش هم مانند طراحی نمونه گیری مستلزم رعایت اصول پایه ای چون تصادفی کردن و تکرار است و در صورت عدم رعایت اصول پایه ای می تواند منجر به هزینه و از دست رفتن اعتبار خروجی شود

تحلیل داده ها

در تحلیل داده ها لزوما ندارد به روش های پیچیده و پیشرفته فکر کنیم؛ گاهی ابزارهای توصیفی بسیار ساده بهترین تحلیل ها را از داده ها ارائه می کند

تهیه گزارش

گزارش به عنوان مستند محصول تمام فعالیتی که برای تحقیق و توسعه انجام می شود بسیار حائز اهمیت است و رعایت اصول پایه ای در تهیه آن باعث افزایش ارزش و استفاده آن خواهد شد

مشاوره آماری

گستردگی انواع خدمات آماری و نیاز به استفاده از آن ها از آغاز راه تا حصول نتیجه از یک سو و تنوع انواع روش ها و ریزه کاری هایی که در هر مرحله وجود دارد و روز به روز هم بر آن افزوده می شود، ضرورت استفاده از مشاور آماری را کاملا توجیه می کند

سفارشات ویژه

در هر مرحله ای تمایل داشته باشید در کنار شمائیم؛ از ابتدا یا میانه و یا حتی در پایان کار برای شما ایده داریم

آگناپلاس چیست؟

ما از زمانی که مشتری خدمات آگنا را انتخاب کند در کنار او ایستاده ایم و از زمان طرح مساله تا حل آن رویکردها و ابزارهای علمی را در قالب راهکار و پیشنهاد عرضه می کنیم. مساله می تواند یک پژوهش دانشگاهی، چالشی در فضای کسب و کار و یا دغدغه ای در یک سازمان و دستگاه اجرایی باشد. بر این باور هستیم که تازه کارها و علاقمندان به توسعه در زمینه های علمی و پژوهشی یا کسب و کارها یا حتی حوزه فعالیت دستگاه های اجرایی در اولویت دریافت خدمات ما قرار دارند. البته به طور مشخص مشتریان فعلی ما شامل دانشجویان، استادان دانشگاه و دستگاه های اجرایی هستند. در حال حاضر با آگناپلاس در تعریف مساله، طراحی پرسشنامه، طراحی نمونه گیری، تعیین اندازه نمونه، طراحی آزمایش، تحلیل داده ها، تهیه گزارش های علمی و آموزش های تخصصی به ارائه خدمات می پردازیم
ما برای آگناپلاس، فرآیندهای کاری معینی شامل مشاوره تخصصی در زمینه آمار و علم داده، تحلیل داده، برگزاری دوره های آموزشی و تولید محتواهای علمی را در دستور کار خود قرار داده ایم. برای هر فرآیند، پس از تعیین مخاطب، هدف گذاری و واحد مجری و پاسخگو در شرکت، گام های هر فرآیند و شرح اقدام های موردنیاز و زمانبندی حدودی با جزئیات تعریف شده است

نمونه هایی از آگناپلاس ها

0h
مشاوره
0
همکاری در اجرای پروژه
0
تحلیل های پایان نامه ای

نمونه هایی از طراحی پرسشنامه، طراحی نمونه گیری، جمع آوری داده، تحلیل داده

نظرسنجی تلفنی

در سال ۱۴۰۱ برای پروژه ارزیابی عملکرد یکی از موسسات آموزشی با دانشجویان نظر سنجی تلفنی صورت گرفت.

نظرسنجی تلفنی

در سال ۱۳۹۸ برای پروژه «برنامه ریزی برای دوران بازنشستگی» ابتدا پرسشنامه لازم تنظیم شد و با نظرسنجی تلفنی از افراد، تکمیل شد.

نظرسنجی حضوری

در این نظرسنجی میزان رضایت کارکنان دانشگاه بوعلی سینا از خدمات بیمه درمان تکمیلی طرف قرارداد در سال ۱۳۹۷ مورد پرسش قرار گرفت.

نظرسنجی پستی

در پائیز سال ۱۴۰۰ نظرسنجی درباره ی تجربیات حبس و میزان رضایتمندی از خدمات سازمان زندانها به ایشان، انجام شد.

تحلیل داده های ثبت احوال

در این سری پروژه ها داده های ثبت وقایع حیاتی ولادت، فوت، ازدواج و طلاق مربوط به استان همدان و تا سال ۱۳۹۶ به صورت توصیفی مورد بررسی قرار گرفت.

مقایسه منطقه ای داده های ثبت احوال

در این بررسی که در سال ۱۳۹۹ تکمیل شد جایگاه آمارهای ثبت وقایع حیاتی استان همدان در قیاس با استان های همجوار مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی نگرش دبیران ریاضی

در نشست دبیران ریاضی استان همدان که در بهمن ۱۳۹۸ برگزار شد نگرش آنها به مقوله آموزش ریاضی و چالش های مربوط بررسی و داشبورد آن ترسیم شد.

نمونه تحلیل های پایان نامه ای

ردیف موضوع پایان نامه تحلیل های انجام شده رشته مقطع
۱ بررسی رضایت از محیط درونی و بیرونی ساختمان های مسکونی آمار توصیفی، آنالیز واریانس، رگرسیون و همبستگی  معماری کارشناسی ارشد
۲ بررسی عملکرد تحصیلی دانش آموزان آمار توصیفی و آنالیز واریانس چند متغیری روانشناسی کارشناسی ارشد
۳ بررسی بُعد خانوار در مهاجرین آمار توصیفی، آزمون های آماری جامعه شناسی کارشناسی
۴ تاثیر آموزش مهارت های زندگی بر خودکارآمدی و خوش بینی آمار توصیفی، رگرسیون و همبستگی روانشناسی کارشناسی ارشد
۵ پیش بینی شاخص بورس آمار توصیفی، مدل خفاشی و مدل نوسان پذیری تصادفی حسابداری کارشناسی ارشد
۶ مطالعه خودکارامدی آمار توصیفی، آنالیز کوواریانس روانشناسی کارشناسی ارشد
۷ بررسی طول دوره تخم در حشره آمار توصیفی، آزمون کروسکال والیس زیست شناسی کارشناسی ارشد
۸ اعتقادات و سبک هویتی آمار توصیفی، همبستگی و رگرسیون روانشناسی کارشناسی ارشد
۹ افزایش دانش شهروندی آمار توصیفی، تحلیل واریانس چند متغیره معماری کارشناسی ارشد
۱۰ گرایش به برند در نوجوانان آمار توصیفی، تحلیل معادلات ساختاری بازاریابی کارشناسی ارشد
۱۱ سرمایه گذاری مشترک بین المللی در صنعت خودرو تحلیل معادلات ساختاری مدیریت دکتری
۱۲ مدل بومی برای بهبود وضعیت دانش آموزان نارساخوان آمار توصیفی، تحلیل واریانس، تحلیل کوواریانس روانشناسی دکتری
۱۳ بررسی آسیب های ورزشی آمار توصیفی، تحلیل همبستگی، مدل رگرسیون لجستیک علوم ورزشی دکتری

نمونه های مشاوره در آگنا

 • بررسی داده های هواشناسی

  در جلسه های مشاوره برای این موضوع، درباره به کار گیری آزمون های ناپارامتری متداول در این حوزه بحث شد. علاوه بر این از رویکردهای آماری در تحلیل داده های گم شده استفاده شد. به علاوه پیشنهاد شد مولفه های فصلی بر اساس روش تحلیل مجموعه مقادیر تکین استخراج شود.

 • فراخوانی داده در نرم افزار  R

  در این کار برای فراخوانی مجموعه داده بزرگی در حوزه بانکداری بسته مناسبی در نرم افزار  پیشنهاد شد و نسبت به فراخوانی داده ها اقدام شد.

 • طرح نمونه گیری

  در این مورد برای نظرسنجی درباره آسیب های اجتماعی از روستاهای استان همدان یک طرح نمونه گیری مناسب پیشنهاد شد.

 • گزارش پژوهشی درباره نازایی

  در این مشاوره یک گزارش آماده شده بررسی شد و پیشنهادهای اصلاحی برای بهبود کیفیت گزارش ارائه شد.

 • اصلاح برنامه در نرم افزار R برای مدیریت داده

  در این جلسه داده های ژنتیکی با حجم حدود ۵۰ میلیون رکورد توسط پژوهشگر فراخوانی شده بود اما نیاز به استخراج داده های خاصی از میان انبوه داده ها و نامگذاری مجدد داشت که با استفاده از تکنیک های ساده انجام شد.

 • نحوه ارائه و دفاع از نتایج آماری

  یکی از دغدغه های دانشجویانی که بایستی در جلسه ارائه شفاهی از نتایج خود دفاع کنند؛ سوال های احتمالی و نحوه پاسخگویی مناسب به آنهاست. در دو جلسه مشاوره برای رساله دکتری درباره آلودگی ساحل دریای خزر در این باره بحث شد.

 • نوشتن گزارش مناسب

  شاید بتوان گفت که یکی از معایب پژوهش های دانشگاهی، به ویژه در رشته‎های علوم انسانی، تمرکز بیش از اندازه به جمع آوری مطالب و کنار هم قراردادن آنها و عدم پیرایش مناسب متن است. تا جایی که معمولا حجم پژوهش های علوم انسانی بسیار زیاد و حوصله سربر می شود. در سه جلسه مشاوره با مطالعه محتوای رساله دکتری رشته مدیریت در زمینه آموزش به این نتیجه رسیدیم که حذف بخش قابل توجهی از مطالب می تواند منجر به روان تر شدن متن شده و قابلیت دفاع بهتری برای دانشجو فراهم آورد.