خدمات و حوزه فعالیت شرکت‌های آماری

در اجرای پروژه‌های داده محور و همچنین تحقیقات میدانی استفاده از دانش یک متخصص آمار قطعا برای شما کارآمد خواهد بود و چه بسا می تواند به شما در تسریع روند اجرای پروژه نیز کمک کند؛ اما چگونه و از کجا می‌توانید یک کارشناس ماهر، متخصص و باتجربه پیدا کنید؟ بله، درست حدس زدید؛ در این زمینه شرکت‌های آماری اولین گزینه معتبر در پاسخ به این سوال معرفی می‌شوند؛ اما با این حال این شرکت‌ها چگونه می‌توانند در اجرای پروژه‌های گوناگون به ما کمک کنند؟

شرکت‌های آماری خدمات گسترده‌ای را در زمینه اجرای پروژه‌های داده محور، تحقیقات بازار، تحقیقات بازاریابی، تحلیل‌های آماری مختلف و مشاوره ارائه می‌کنند؛ اما نحوه ارائه این خدمات به نوع فعالیت شرکت بستگی دارد که با این حال به طور کلی از جمله حوزه‌های فعالیت شرکت‌های آماری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همکاری در اجرای پروژههای میدانی

طراحی پروژه‌های میدانی از ابتدای فرایند جمع‌آوری داده تا پایان فرایند تحلیل و ارائه نتیجه نهایی بدون دانش آماری امکان پذیر نیست و در این زمینه دریافت مشاوره از یک آماردان نمی‌تواند به تنهایی در اجرای پروژه کافی باشد، از این رو همکاری شرکت‌های آماری در اجرای تمام مراحل تحقیقات میدانی می‌تواند گزینه مناسب‌تری در رسیدن به یک نتیجه درست و منطقی محسوب شود. بنابراین از جمله فعالیت‌های اصلی شرکت‌های آماری همکاری در تحقیقات میدانی است که می‌تواند در حوزه تحقیقات آکادمیک یا تحقیقات بازار انجام شود.

 • تحلیل آماری دادهها

تحلیل آماری داده‌های به دست آمده از یک پروژه آمارگیری تنها با آشنایی مقدماتی شما با نرم‌افزاری های آماری SPSS، R، MiniTab و … امکان پذیر نیست. انتخاب نرم افزار و روش های درست تحلیل به دانش یک متخصص نیاز دارد که باز هم در این بخش شرکت‌های آماری با به کارگیری نیروهای متخصص خود می‌توانند روند تحلیل داده‌ها را برای شما راحت‌تر کنند.

  خدمات شرکتهای آماری

 • مشاوره آماری

“مشاوره با یک آماردان پس از اتمام یک آزمایش، غالبا تنها شامل تقاضایی از او در جهت پیش بردن آزمایشی مرده است؛ چرا که او می‌تواند به شما بگوید آزمایش به کدام علت مرده و نابود شده است!”

رونالد فیشر-پدر علم آمار

این جمله نغز و زیبا از آمار مثال بارزی از الزامی بودن مشاوره در اجرای هر نوع تحقیق و پژوهشی است. همانطور که رونالد فیشر پدر علم آمار اشاره می‌کند، شما حتی پس از پایان یک آزمایش شکست خورده نیز می‌توانید از دانش آماردانان بهره برده و با یافتن عوامل موثر علت شکست آزمایش را مشخص کرده و در نهایت با اجرای مجدد فرایند تحقیق، پژوهش خود را با موفقیت به سرانجام برسانید.

از این رو شرکت‌های آماری با در نظر گرفتن خدمات متنوع در حوزه مشاوره آماری می‌توانند در هر مرحله از پژوهش همراه شما باشند تا با یک راهنمایی کامل و جامع با حفظ سرمایه، پروژه‌های خود را با موفقیت به انجام برسانید که البته خدمات مشاوره آماری براساس نوع فعالیت‌ شرکت‌های آماری متفاوت بوده و هر یک برنامه‌های مشخصی در این زمینه دارند.

 • تهیه بانک داده

جمع‌آوری انواع داده در حوزه‌های مختلف چندان روش مرسومی برای یک شرکت آماری خصوصی نیست؛ اما تهیه یک بانک داده جامع و کاربردی می‌تواند تاثیر بسیاری در کاهش هزینه‌های آمارگیری داشته باشد که البته با وجود سازمان‌های دولتی همچون مرکز آمار ایران، کمتر شرکتی است که چنین پلتفرمی برای مخاطبین خود ارائه نماید. با این حال طراحی بانک داده یا معرفی روش های مختلف در زمینه جمع‌آوری ارزان‌تر داده‌ها از جمله خدماتی است که توسط شرکت آماری ارائه می‌شود.

  بهترین شرکت آماری

بهترین شرکت‌های آماری کدام شرکتها هستند؟

انتخاب یک آماردان متخصص و کاربلد برای اجرای پروژه‌های بزرگ قطعا مسئله مهمی است و ممکن است پیش از مراجعه به شرکت‌های آماری بپرسید بهترین شرکت آماری کدام است؟ بهترین شرکت آماری کجاست؟ کدام شرکت آماری بهترین خدمات را ارائه می‌کند؟ و سوالاتی از این دست که قطعا گرفتن پاسخ مناسب بزرگترین دغدغه شما است و ممکن است ساعت‌ها برای رسیدن به جواب در اینترنت جستجو کنید؛ اما واقعا بهترین شرکت آماری کدام شرکت است؟ اصلا اجازه دهید واضح‌تر بپرسیم یک شرکت آماری خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

در ابتدا در پاسخ به تمام این سوالات باید بگوییم تعریف مشخصی از ویژگی یک شرکت خوب وجود ندارند و قطعا با توجه به تنوع خدمات شرکت‌های آماری و حوزه فعالیت هر یک نمی‌توان گفت کدام شرکت بهترین است و کدام بدترین!

بنابراین با یک تعریف محض نمی‌توانیم شرکت‌های آماری را از یکدیگر تفکیک کرده یا آنها را الویت‌بندی کنیم؛ اما شاید بتوان یکسری معیار برای انتخاب شرکت‌های آماری تعریف کرد تا براساس آنها انتخاب هدفمندتر و بهتری در زمینه دریافت خدمات آماری از شرکت‌ها داشت.

معیارهای انتخاب شرکت آماری خوب

 • متناسب با نیازتان انتخاب کنید!

در وهله اول لازم است نیاز خود را نسبت به خدمات آماری مشخص کنید و دقیقا به شرکتی مراجعه نمایید که خدمات مورد نظر شما را ارائه ‌کنند.

 • سوابق را بررسی کنید!

همکاری با یک متخصص با تجربه قطعا تفاوت های زیادی با کار کردن یک تازه کار دارد. بنابراین یک گزینه مهم در انتخاب بهترین شرکت آماری بررسی سوابق آنها است تا ببینید آیا این شرکت در زمینه مورد نظر شما قبلا فعالیتی داشته یا صرفا براساس دستورالعمل‌های اجرایی خدماتی را در گروه فعالیت‌های خود معرفی می‌کند.

  شرایط همکاری شرکت آماری

 • خدمات پشتیبانی یک نیاز اساسی پس از دریافت پروژه است!

با توجه به حوزه فعالیت شرکت‌های آماری در اجرای تحقیقات پژوهشی لازم است خدمات پشتیبانی به شکل بهتری انجام شود، چرا که در اجرای فعالیت‌های پژوهشی همواره در هر مرحله از کار به مشورت با متخصصین نیاز دارید و ممکن است در هر مرحله ای از پروژه سوالاتی برای شما به وجود آید که با دریافت خدمات پشتیبانی می‌توان پاسخ بهتری برای آنها پیدا کرد.

 • از یک تیم حرفه ای و قدرتمند خدمات بگیرید!

منظور از تیم حرفه ای تنها شرکت های با سابقه نیستند، بلکه شما باید کار به کاردان بسپارید، یعنی از شرکتی کمک بگیرید که تیم همکاران آن از متخصصین حوزه آمار تشکیل شده و همچنین با توجه به گستردگی و تنوع رشته ها برای هر حوزه یک متخصص کاربلد دارد که می تواند در هر زمینه ای همراه شما باشد.

 • شرایط همکاری را پیش از شروع بررسی کنید!

هر شرکتی بسته به نوع خدمات و فعالیت هایی که دارد، معمولا شرایط خاصی برای همکاری در نظر می‌گیرد که بهتر است پیش از عقد قرارداد و شروع کار حتما شرایط همکاری شرکت‌های مختلف را بررسی کنید تا با انتخاب بهترین شرکت از بالاترین کیفیت و بیشترین خدمات برخوردار شوید.

خدمات آماری شرکت آگنا

شرکت آمارگستران نیکوپرداز الوند به عنوان یک شرکت آماری خدمات گسترده‌ای را در حیطه کاربرد علم آمار برای محققین و پژوهشگران در اجرای پروژه‌های آکادمیک و بازاری در نظر گرفته است. ما به عنوان یکی از متخصصین این حوزه با در نظر داشتن اهمیت کاربرد دانش آمار در اجرای پروژه‌های میدانی، بازاری و علمی سعی داریم با ارائه خدمات جدید و متنوع ضمن نشان دادن ضرورت کاربرد آمار در پروژه‌های مختلف همواره همراه و پشتیبان شما در اجرای هدفمند تحقیقات و آزمایشات باشیم که برای این منظور با در نظر گرفتن عناوین جدید خدمات آماری را به شکل نوینی به شما ارائه خواهیم داد.

شرکت آگنا یک شرکت آماری در همدان است و با سازمان های مختلف شهر همکاری دارد؛ اما به عنوان یک متخصص با سابقه در این زمینه ضمن داشتن فعالیت های بین المللی آماده همکاری با شما از هر شهر و کشوری می‌باشد. بنابراین اگر به یک شرکت آماری در غرب کشور نیاز دارید یا به دنبال خدمات آماری در مناطق مختلف کشور هستید، می‌توانید از خدمات شرکت آماری آگنا در هر کجای دنیا استفاده کنید.

 خدمات آماری شرکت آگنا

بنابراین اجازه دهید خدمات آماری آگنا را به شما معرفی کنیم:

 • آگنا پلاس

شکل جدیدی از خدمات مشاوره آماری در اجرای تحقیقات میدانی، پروژه‌های پژوهشی و علمی، تحقیقات بازار و … است که توسط کارشناسان و متخصصان آگنا ارائه می شود.

 • آگنا کالا

ارائه محصولات داده ای معتبر در فایل های مختلف با هدف کاهش هزینه های آمارگیری و دسترسی سریع به حجم انبوهی از داده‌ها در کسری از ثانیه از جمله خدمات آماری نوین شرکت آگنا است که در پلتفرم داده بازار ارائه می‌شود.

 • آگنا مپ

داشتن یک نقشه و چشم انداز کلی در نگارش پایان نامه‌ها، مقالات و رساله های علمی می‌تواند کمک شایانی در تسریع روند اجرای تحقیقات باشد. از این رو کارشناسان آگنا با طراحی فایل‌های متنوع آگنامپ در کنار شما هستند تا با یک نقشه هدفمند با چالش‌های کمتری قدم در راه پر پیچ و خم تحقیقات علمی بگذارید.

سخن پایانی:

شرکت های آماری خدمات متنوعی را برای مشتریان و مخاطبین خود در نظر گرفته‌اند که اغلب از نظر کیفیت و کمیت با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند؛ اما برای آنکه بتوانید خدمات بهتری از آنها دریافت کنید توصیه می‌کنیم پیش از شروع کار حتما در خصوص نحوه ارائه خدمات آنها تحقیق کرده و در نهایت با بررسی معیارهای انتخاب بهترین شرکت آماری، شرکت مورد نظرتان را انتخاب کنید.